MA1.5KE62CAE3
Mfr.Part #
MA1.5KE62CAE3
Description
TVS DIODE 53VWM 85VC DO204AR
Product Category :
Additional Feature :
High Reliability
Max Reverse Leakage Current :
1μA
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Peak Pulse Current :
17.7A
Reverse Standoff Voltage :
53V
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Peak Pulse Power :
1.5kW
SILICON
JESD-609 Code :
e3
Test Current :
1mA
Bidirectional Channels :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
18 Weeks
Clamping Voltage :
85V
Direction :
Bidirectional
Voltage - Breakdown (Min) :
58.9V
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW