MA1.5KE6.8AE3
Mfr.Part #
MA1.5KE6.8AE3
Description
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC DO204AR
Product Category :
Packaging :
Bulk
Voltage - Breakdown (Min) :
6.45V
Diode Element Material :
SILICON
Additional Feature :
High Reliability
JESD-30 Code :
O-PALF-W2
Surface Mount :
Power - Peak Pulse :
1500W 1.5kW
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
10.5V
Number of Elements :
1
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
143A
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
5.8V
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Polarity :
Unidirectional
Unidirectional Channels :
Isolated
Factory Lead Time :
18 Weeks
Configuration :
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Rep Pk Reverse Voltage-Max :
5.8V