M22G470J2
Mfr.Part #
M22G470J2
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 47PF 200V NP0 RADIAL
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Reach Compliance Code :
Unknown
Lead Pitch :
5.08mm
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Mount :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Radial
Lead Style :
Straight
Tolerance :
±5%
Capacitance :
47pF
Size / Dimension :
0.200Lx0.150W 5.08mmx3.81mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
200V
Published :
Height Seated (Max) :
0.320 8.12mm
Dielectric Material :
Ceramic
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
M22G470J2
Cornell Dubilier Electronics M22G470J2
M22 47pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.150W 5.08mmx3.81mm -55°C~125°C Through Hole Radial
M22G470J2 Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.200Lx0.150W 5.08mmx3.81mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.A capacitor's lead pitch is simply the spacing between adjacent threads, which is the value of 5.08mm.
M22G470J2 Features
a size/dimension of 0.200Lx0.150W 5.08mmx3.81mm