M0121-B-25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
M0121-B-25
Manufacturer
RAF
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
METRIC CAPTIVE PANELBLACK OXIDE,
Manufacturer :
RAF
Product Category :
Screw Head Type :
Knob
Failure Rate :
Thread Size :
M4x0.7
Resistance :
220 Ohms
Composition :
Thick Film
Series :
RMEF
Package :
Bulk
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Head Height :
0.256 (6.50mm)
Type :
Panel Screw
Length - Overall :
1.260 (32.00mm)
Material :
Brass
Drive Type :
Slotted
Head Diameter :
0.433 (11.00mm)
Features :
Automotive AEC-Q200
Plating :
Oxide, Black
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Length - Below Head :
1.004 (25.50mm)
Height - Seated (Max) :
0.028 (0.70mm)
Size / Dimension :
0.120 L x 0.063 W (3.05mm x 1.60mm)
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C