LU225S56K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LU225S56K
Manufacturer
SL Power Electronics - Manufacturer of Condor / Ault Brands
Description
LIGHTING & ITE 225 WATTS SWITCHI
Stock
79
In Stock :
79
Manufacturer :
Product Category :
Factory Lead Time :
22 Weeks
Series :
LU225 (225W)
Feature :
OCP, OTP, OVP, SCP
Mounting Type :
Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Voltage
Termination Style :
Rectangular, 6 Position
Number of Outputs :
1
Efficiency :
92%
Operating Temperature :
-10°C~70°C With Derating
Approval Agency :
CE
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Voltage - Input (Min) :
100VAC
Size / Dimension :
4.10Lx2.20W x 1.50 H 104.1mmx55.9mmx38.1mm
Voltage - Output :
56V
Voltage - Isolation :
3kV
Current - Output (Max) :
3.2A