LTS08A3.3L02
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LTS08A3.3L02
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet
Download
Description
TVS ESD, SOIC-08, 3.3V, 18V, REE
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
25V
RoHS :
Details
Clamping Voltage :
25 V
Supplier Package :
SOIC
Direction Type :
Uni-Directional
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Number of Channels :
2 Channel
Polarity :
Unidirectional
ESD Protection Voltage :
±15@Air Gap/±8@Contact Disc kV
Applications :
Telecom
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
3.3V (Max)
Series :
LTS
Supplier Device Package :
8-SOIC
Product Type :
ESD Suppressors
Breakdown Voltage :
3.5 V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
100A (8/20μs)
Subcategory :
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Bidirectional Channels :
2
Packaging :
Reel
Voltage - Breakdown (Min) :
3.5V
Capacitance :
30 pF
Type :
Zener
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Brand :
Power - Peak Pulse :
2000W (2kW)
Number of Elements per Chip :
1
Mounting :
Surface Mount
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Product Status :
Active
Mounting Type :
Surface Mount
Power Line Protection :
yes
Working Voltage :
3.3 V
Configuration :
Single
Termination Style :
SMD/SMT
Pin Count :
8
Capacitance @ Frequency :
15pF @ 1MHz
Package / Case :
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheets
LTS08A3.3L02
Introducing YAGEO LTS08A3.3L02 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ), Number of Channels:2 Channel, Type:Zener, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width), LTS08A3.3L02 pinout, LTS08A3.3L02 datasheet PDF, LTS08A3.3L02 amp .Beyond YAGEO LTS08A3.3L02 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.