LTM2503GTL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LTM2503GTL
Manufacturer
Bivar, Inc.
Description
LED ASSY VERT 0.25" 3MM GRN TINT
Manufacturer :
Bivar, Inc.
Product Category :
Wavelength - Peak :
568nm
Configuration :
Single
Viewing Angle :
30°
Color :
Green
Lens Size :
5.00mm Dia
Voltage - Rated :
1.8V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Free :
Lead Free
Current :
7mA