LTC4300-1CMS8#PBF
Mfr.Part #
LTC4300-1CMS8#PBF
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Description
IC ACCELERATOR I2C HOTSWAP 8MSOP
Product Category :
Signal Buffers, Repeaters, Splitters
Height :
860μm
Type :
Buffer, Accelerator
Number of Functions :
2
Base Part Number :
LTC4300
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
3mm
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Data Rate (Max) :
400kHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Output :
2-Wire Bus
Capacitance - Input :
10pF
Radiation Hardening :
No
Output Voltage :
160mV
REACH SVHC :
No SVHC
Published :
Number of Terminations :
8
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
0°C~70°C
Number of Pins :
8
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
30
JESD-609 Code :
e3
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Pitch :
0.65mm
Current - Supply :
2.8mA
Package / Case :
Number of Channels :
2
Adjustable Threshold :
No
Voltage - Supply :
2.7V~5.5V
Terminal Position :
Dual
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mount :
Surface Mount
Supply Voltage :
3.3V
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Terminal Form :
Gull wing
Input :
2-Wire Bus
Packaging :
Tube
Pin Count :
Lead Free :
Lead Free
Applications :
I2C - Hotswap
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 weeks ago)
Datasheets
LTC4300-1CMS8#PBF
Introducing Signal Buffers, Repeaters, Splitters Analog Devices, Inc. LTC4300-1CMS8#PBF from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Buffer, Accelerator, Base Part Number:LTC4300, Output:2-Wire Bus, Number of Terminations:8, Operating Temperature:0°C~70°C, Number of Pins:8, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width), Number of Channels:2, LTC4300-1CMS8#PBF pinout, LTC4300-1CMS8#PBF datasheet PDF, LTC4300-1CMS8#PBF amp .Beyond Signal Buffers, Repeaters, Splitters Analog Devices, Inc. LTC4300-1CMS8#PBF ,we also offer TUSB216IRWBR, DS25BR100TSD/NOPB, SN65LVDS100DGKR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.