LT4HL8-DC24V
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LT4HL8-DC24V
Manufacturer
Panasonic
Description
RELAY TIME DELAY 999.9HR 5A 250V
Stock
2
In Stock :
2
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Time Delay Relays
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)
Relay Type :
Mechanical Relay
Max Operating Temperature :
55°C
Series :
LT4H-L
Termination :
Solder
Circuit :
SPDT (1 Form C)
Number of Pins :
8
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Throw Configuration :
SPDT
Timing Initiate Method :
Input Voltage
Display Type :
LCD
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Function :
Programmable (Multi-Function)
Mount :
Socket
Power Rating :
3W
Min Operating Temperature :
-10°C
Timing Adjustment Method :
Up/Down Digit Keys
Current Rating :
5A
Voltage - Supply :
12V~24VDC
Mounting Type :
Socketable
Published :
2006
Delay Time :
0.001 Sec ~ 999.9 Hrs
Contact Rating @ Voltage :
5A @ 250VAC