LT05-330K-RC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LT05-330K-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
33uH +/-10% Low Profile Inductor
Stock
30
In Stock :
30
Manufacturer :
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance :
33 µH
Material - Core :
Ferrite
Shielding :
Unshielded
Current - Saturation (Isat) :
200mA
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Product Status :
Active
Ratings :
Mounting Type :
Surface Mount
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Frequency - Self Resonant :
16MHz
Features :
Height - Seated (Max) :
0.041" (1.05mm)
Tolerance :
±10%
DC Resistance (DCR) :
13.5Ohm Max
Series :
LT05
Q @ Freq :
10 @ 2.52MHz
Supplier Device Package :
Type :
Package / Case :
Nonstandard
Size / Dimension :
0.094" L x 0.073" W (2.40mm x 1.85mm)
Datasheets
LT05-330K-RC
Allied Components International LT05-330K-RC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD