LSXND4040TKL151MDG
Mfr.Part #
LSXND4040TKL151MDG
Package / Case
1616 (4040 Metric)
Description
FIXED IND 150UH 220MA 2.76OHM SM
Series :
LSXN
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Tolerance :
±20%
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Package / Case :
1616 (4040 Metric)
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Length :
4 mm
Width :
4 mm
Brand :
Frequency - Self Resonant :
5.5MHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
150 µH
DC Resistance (DCR) :
2.76Ohm Max
Current - Saturation (Isat) :
340mA
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current Rating (Amps) :
220 mA
Operating Temperature :
-25°C ~ 125°C
Datasheets
LSXND4040TKL151MDG
TAIYO YUDEN LSXND4040TKL151MDG
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD