LSXBD4040KKL100M
Mfr.Part #
LSXBD4040KKL100M
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 10UH 600MA 456MOHM SMD
Length :
4 mm
Series :
LSXB
Maximum Operating Temperature :
+ 120 C
Width :
4 mm
Saturation Current :
560 mA
Height :
1 mm
DC Resistance (DCR) :
380mOhm
Packaging :
MouseReel
Q @ Freq :
Self Resonant Frequency :
31 MHz
Package / Case :
Nonstandard
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Frequency - Self Resonant :
31MHz
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current Rating (Amps) :
600 mA
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Package :
Digi-Reel?
Inductance :
10 µH
Tolerance :
±20%
Current - Saturation (Isat) :
560mA
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
Datasheets
LSXBD4040KKL100M
TAIYO YUDEN LSXBD4040KKL100M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD