LSRNJ10145GL681MNY
Mfr.Part #
LSRNJ10145GL681MNY
Description
FIXED IND 680UH 420MA 1.884 OHM
Inductance :
680 µH
Size / Dimension :
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Height - Seated (Max) :
0.191" (4.85mm)
Current Rating (Amps) :
420 mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) :
500mA
Ratings :
Frequency - Self Resonant :
2.3MHz
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
1.89Ohm Max
Datasheets
LSRNJ10145GL681MNY
TAIYO YUDEN LSRNJ10145GL681MNY
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD