LSQPB201616T220K
Mfr.Part #
LSQPB201616T220K
Package / Case
0806 (2016 Metric)
Description
FIXED IND 22UH 310MA 1.3 OHM SMD
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
Current Rating (Amps) :
310 mA
Current - Saturation (Isat) :
310mA
Series :
LSQP
Height :
1.6 mm
Inductance :
22 µH
Tolerance :
±10%
Length :
2 mm
Frequency - Self Resonant :
24MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Width :
1.6 mm
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
DC Resistance (DCR) :
1.3Ohm Max
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Datasheets
LSQPB201616T220K
TAIYO YUDEN LSQPB201616T220K
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD