LSQMB201616T150J
Mfr.Part #
LSQMB201616T150J
Package / Case
0806 (2016 Metric)
Description
FIXED IND 15UH 190MA 1.5 OHM SMD
Frequency - Self Resonant :
20MHz
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Q @ Freq :
25 @ 2.52MHz
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Current Rating (Amps) :
190 mA
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Length :
2 mm
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Series :
LSQM
Tolerance :
±5%
Inductance :
15 µH
Height :
1.6 mm
Width :
1.6 mm
DC Resistance (DCR) :
1.5Ohm
Datasheets
LSQMB201616T150J
TAIYO YUDEN LSQMB201616T150J
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD