LSP10GI480P
Mfr.Part #
LSP10GI480P
Description
LIGHTING SURGE PROTECT 480V SCRW
Current - Discharge (Max) (8/20μS) :
20kA
Packaging :
Bulk
Screw
Current - Discharge (Nom) (8/20μS) :
10kA
Voltage - Protection Level (VP) (2416) :
2.1kV
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Type :
Type 2
Factory Lead Time :
18 Weeks
Series :
LSP
Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV) :
510VAC