LSP10347S
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LSP10347S
Manufacturer
Littelfuse
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
LIGHTING SURGE PROTECT 347V SCRW
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Approval Agency :
CE, cURus, UL
Lead Free :
Lead Free
Number of Poles :
1
Series :
LSP
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Factory Lead Time :
18 Weeks
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-45°C~85°C
Current - Discharge (Max) (8/20μS) :
20kA
Feature :
Thermally Protected
Mounting Type :
Screw
Number of Circuits :
1
Form :
Module Only
Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV) :
420VAC
Working Voltage :
347V
Current - Discharge (Nom) (8/20μS) :
10kA
Packaging :
Tray
Package / Case :
Module
Voltage - Protection Level (VP) (2416) :
1.9kV