LS1808N680K302NTM
Mfr.Part #
LS1808N680K302NTM
Description
CAP CER 68PF 250VAC C0G/NP0 1808
Length :
4.57mm
Voltage - Rated :
250VAC
Thickness (Max) :
0.065 1.65mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Capacitance :
68pF
Height :
2.03mm
Size / Dimension :
0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm
Width :
2.03mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3000V
Datasheets
LS1808N680K302NTM
Knowles Precision LS1808N680K302NTM
68pF 250VAC Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
LS1808N680K302NTM Overview
This device's program size/dimension is 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm.Ceramic capacitor also has a RATED AC VOLTAGE(V): 250 characteristic.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
LS1808N680K302NTM Features
a size/dimension of 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm