LS1808N561K302NTM
Mfr.Part #
LS1808N561K302NTM
Description
CAP CER 560PF 250VAC C0G 1808
Length :
4.57mm
Thickness (Max) :
0.065 1.65mm
Height :
2.03mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250VAC
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3000V
Capacitance :
560pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
2.03mm
Size / Dimension :
0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm