LS1808N560K302NTM
Mfr.Part #
LS1808N560K302NTM
Description
CAP CER 56PF 250VAC C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
4.57mm
Tolerance :
±10%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3000V
Width :
2.03mm
Thickness (Max) :
0.065 1.65mm
Voltage - Rated :
250VAC
Height :
2.03mm
Capacitance :
56pF
Size / Dimension :
0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm
Datasheets
LS1808N560K302NTM
Knowles Precision LS1808N560K302NTM
56pF 250VAC Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
LS1808N560K302NTM Overview
A program's size/dimension is 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm for this device.This ceramic capacitor also features a RATED AC VOLTAGE(V): 250.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
LS1808N560K302NTM Features
a size/dimension of 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm