LS1808N270K302NTM
Mfr.Part #
LS1808N270K302NTM
Description
CAP CER 27PF 250VAC C0G/NP0 1808
Length :
4.57mm
Voltage - Rated :
250VAC
Size / Dimension :
0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm
Width :
2.03mm
Capacitance :
27pF
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.065 1.65mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
3000V
Height :
2.03mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
LS1808N270K302NTM
Knowles Precision LS1808N270K302NTM
27pF 250VAC Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
LS1808N270K302NTM Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm.Additionally, this ceramic capacitor is characterized by a RATED AC VOLTAGE(V): 250.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
LS1808N270K302NTM Features
a size/dimension of 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm