LS05-3R9J-RC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LS05-3R9J-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
3.9uH +/-5% Ferrite Core Chip
Stock
190
In Stock :
190
Manufacturer :
Product Category :
Fixed Inductors
Features :
Series :
LS05
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Inductance Frequency - Test :
7.9 MHz
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
1.5Ohm Max
Type :
Wirewound
Material - Core :
Ferrite
Tolerance :
±5%
Inductance :
3.9 µH
Shielding :
Unshielded
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Q @ Freq :
23 @ 7.9MHz
Current - Saturation (Isat) :
600mA
Height - Seated (Max) :
0.060" (1.52mm)
Size / Dimension :
0.094" L x 0.068" W (2.40mm x 1.72mm)
Frequency - Self Resonant :
90MHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
0805
Ratings :
Datasheets
LS05-3R9J-RC
Allied Components International LS05-3R9J-RC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD