LQH5BPN2R2NT0L
Mfr.Part #
LQH5BPN2R2NT0L
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 2.2UH 2.6A 36 MOHM SMD
Fixed Inductors
Construction :
Magnetic Shield
Test Frequency :
100kHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Depth :
5.2mm
Special Feature :
DCR IS MEASURED AT 20% TOLERANCE
Size / Dimension :
0.197Lx0.197W 5.00mmx5.00mm
Termination :
SMD/SMT
Frequency - Self Resonant :
55MHz
RF INDUCTOR
Height :
2mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Height Seated (Max) :
0.087 2.20mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Tolerance :
±30%
Lead Free :
Lead Free
Surface Mount
Inductance Tolerance :
30%
DC Current :
2.6A
Package / Case :
Nonstandard
Series :
LQH5
Inductance :
2.2μH
Max DC Current :
4A
Packing Method :
TR, 7 INCH
Packaging :
Cut Tape (CT)
Military Standard :
Not
Current Rating :
2.6A
HTS Code :
REACH SVHC :
No SVHC
DC Resistance (DCR) :
36mOhm Max
Datasheets
LQH5BPN2R2NT0L
Murata Electronics LQH5BPN2R2NT0L
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD