LQ150X1LX96
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LQ150X1LX96
Manufacturer
Sharp Microelectronics
Description
LCD TFT 15.0" 1024X768 ASV
Manufacturer :
Sharp Microelectronics
Product Category :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Lead Free :
Lead Free
Resolution (height) :
768 pixel
Backlight Type :
LED
Resolution (width) :
1024 pixel
Backlight :
LED - White
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Viewing Area :
304.10mm W x 228.10mm H
Interface :
LVDS
Display Mode :
Transmissive
Diagonal Screen Size :
15 381.00mm
Dot Pixels :
1024 x 768 (XGA)
Diagonal Size :
15 in