LPF1608LL52R2500A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LPF1608LL52R2500A
Manufacturer
Pulse Electronics
Package / Case
0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
Datasheet
Download
Description
FILTER LOW PASS SMD 2.3G-2.7G
Manufacturer :
Pulse Electronics
Product Category :
RF Filters
Filter Type :
Low Pass
Product Status :
Active
Pulse
RoHS :
Details
Ripple :
Product Category :
Signal Conditioning
Packaging :
Reel
Frequency :
2.5GHz Center
Package / Case :
0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
Subcategory :
Filters
Product Type :
Signal Conditioning
Brand :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series :
Bandwidth :
400MHz
Insertion Loss :
0.6dB
Mounting Type :
Surface Mount
Height (Max) :
0.031" (0.80mm)
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Datasheets
LPF1608LL52R2500A
Introducing RF Filters Pulse Electronics LPF1608LL52R2500A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:0603 (1608 Metric), 6 PC Pad, Bandwidth:400MHz, Mounting Type:Surface Mount, LPF1608LL52R2500A pinout, LPF1608LL52R2500A datasheet PDF, LPF1608LL52R2500A amp .Beyond RF Filters Pulse Electronics LPF1608LL52R2500A ,we also offer AEQ3055-10, XLF-861+, XHF2-1162+, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.