LP0AA4370A700
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LP0AA4370A700
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
16-ULGA
Datasheet
Download
Description
SIGNAL CONDITIONING 4370 MHZ SIZ
Stock
35
In Stock :
35
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
RF Filters
Frequency :
4.37GHz
Ripple :
Bandwidth :
Subcategory :
Filters
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.259" L x 0.156" W (6.58mm x 3.98mm)
Filter Type :
Low Pass
Product :
Low Pass Filters
Package :
Bulk
Brand :
Mounting Type :
Surface Mount
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Height (Max) :
0.022" (0.56mm)
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Product Type :
Signal Conditioning
Termination Style :
SMD/SMT
Impedance :
50 Ohms