LP0805A1890AWTR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LP0805A1890AWTR
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
RF FILTER LOW PASS 1.89GHZ 0805
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
RF Filters
Attenuation@Freq-Max :
20 dB
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height :
1.1176mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-40°C
Packing Method :
Tape and Reel
VSWR :
1.7
Series :
LP0805
Mount :
Surface Mount
Pbfree Code :
No
Published :
Case Code (Imperial) :
Insertion Loss (dB) :
0.3 dB
Size / Dimension :
0.080Lx0.061W 2.03mmx1.55mm
Average Input Power :
3W
JESD-609 Code :
e0
Physical Dimension :
L2.03XB1.55XH1.02 (mm)/L0.08XB0.061XH0.04 (inch)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
85°C
Bandwidth :
20MHz
Frequency :
1.89GHz Center
Length :
2.03mm
Input Impedance :
50Ohm
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Case Code (Metric) :
Output Impedance :
50Ohm Ω
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Attenuation@Freq-Min :
30 dB
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Filter Type :
Low Pass
Radiation Hardening :
No
Datasheets
LP0805A1890AWTR
Introducing RF Filters KYOCERA AVX LP0805A1890AWTR from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Bandwidth:20MHz, Package / Case:0805 (2012 Metric), 4 PC Pad, LP0805A1890AWTR pinout, LP0805A1890AWTR datasheet PDF, LP0805A1890AWTR amp .Beyond RF Filters KYOCERA AVX LP0805A1890AWTR ,we also offer AEQ3055-10, XLF-861+, XHF2-1162+, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.