LO E67F-CADA-24-3A4B-50-R18
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LO E67F-CADA-24-3A4B-50-R18
Manufacturer
ams OSRAM
Package / Case
4-PLCC
Datasheet
Download
Description
LED SMD
Manufacturer :
ams OSRAM
Product Category :
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
4-PLCC
Nominal current :
63A
Millicandela Rating :
4200mcd
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
2.2V
Configuration :
Viewing Angle :
120°
Content :
1pc(s)
Lens Size :
2.40mm Dia
Features :
Series :
Power TOPLED®
Wavelength - Dominant :
605nm
Size / Dimension :
3.20mm L x 2.80mm W
Lens Transparency :
Clear
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Last Time Buy
Nominal voltage :
500V
Color :
Orange
Current - Test :
50mA
Wavelength - Peak :
610nm
Nominal current - rounded value :
63A
Supplier Device Package :
Lens Style :
Round with Flat Top
Height (Max) :
2.10mm