LLXPD3030MKT3R3M
Mfr.Part #
LLXPD3030MKT3R3M
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Description
FIXED IND 3.3UH 1A 180 MOHM SMD
Inductance :
3.3 µH
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
Shielding :
Unshielded
Current Rating (Amps) :
1 A
DC Resistance (DCR) :
150mOhm
Series :
LLXP
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Size / Dimension :
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Tolerance :
±20%
Current - Saturation (Isat) :
1.6A
Frequency - Self Resonant :
55MHz
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Q @ Freq :
Datasheets
LLXPD3030MKT3R3M
TAIYO YUDEN LLXPD3030MKT3R3M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD