LLXBD4040TKL470M
Mfr.Part #
LLXBD4040TKL470M
Package / Case
1616 (4040 Metric)
Description
FIXED IND 47UH 420MA 780MOHM SMD
Inductance :
47 µH
Package / Case :
1616 (4040 Metric)
Tolerance :
±20%
Q @ Freq :
Size / Dimension :
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Frequency - Self Resonant :
10MHz
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Current - Saturation (Isat) :
570mA
DC Resistance (DCR) :
650mOhm
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Current Rating (Amps) :
420 mA
Datasheets
LLXBD4040TKL470M
TAIYO YUDEN LLXBD4040TKL470M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD