LLSTR-220
Mfr.Part #
LLSTR-220
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 220UH 795MA 400MOHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
DC Resistance (DCR) :
400mOhm Max
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Size / Dimension :
0.475Lx0.420W 12.07mmx10.67mm
Current Rating :
795mA
HTS Code :
Depth :
11.17mm
Type :
Toroidal
Inductance :
220μH
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Shielding :
yes
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Test Frequency :
1kHz
Series :
LLSTR
Frequency - Self Resonant :
3MHz
Termination :
SMD/SMT
Max DC Current :
795mA
Package / Case :
Nonstandard
ECCN Code :
EAR99
Number of Functions :
1
Packaging :
Bulk
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Tolerance :
±15%
JESD-609 Code :
e3
Current - Saturation :
460mA
Published :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Height Seated (Max) :
0.290 7.37mm
Case/Size Code :
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR
Height :
7.37mm
Material - Core :
Iron
Datasheets
LLSTR-220
LLSTR-220 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD