LLQPB201210T220M
Mfr.Part #
LLQPB201210T220M
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
FIXED IND 22UH 270MA 1.69OHM SMD
Frequency - Self Resonant :
13MHz
Inductance :
22 µH
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) :
190mA
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
DC Resistance (DCR) :
1.3Ohm
Packaging :
MouseReel
Current Rating (Amps) :
270 mA
Tolerance :
±20%
Series :
LLQPB
Datasheets
LLQPB201210T220M
TAIYO YUDEN LLQPB201210T220M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD