LLQPB201210T150M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LLQPB201210T150M
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15UH 300MA 1.3 OHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Type :
Wirewound
DC Resistance (DCR) :
1Ohm
Frequency - Self Resonant :
15MHz
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Type :
Fixed Inductors
Features :
Material - Core :
Ferrite
RoHS :
Details
Q @ Freq :
Brand :
Current - Saturation (Isat) :
220mA
Series :
LLQPB
Mounting Style :
PCB Mount
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package :
Current Rating (Amps) :
300 mA
Product Category :
Power Inductors - SMD
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Ratings :
Inductance :
15 µH
Product Status :
Active
Product :
Power Inductors
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Package :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
Unshielded
Mounting Type :
Surface Mount
Termination Style :
SMD/SMT
Datasheets
LLQPB201210T150M
TAIYO YUDEN LLQPB201210T150M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD