LLQEA251818T101K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LLQEA251818T101K
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1007 (2518 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 100UH 80MA 1.89OHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Frequency - Self Resonant :
9MHz
Product Type :
Fixed Inductors
Inductance :
100 µH
Package :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Supplier Device Package :
Product :
Power Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Inductance Frequency - Test :
796 kHz
Mounting Style :
PCB Mount
Size / Dimension :
0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm)
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Shielding :
Unshielded
Package / Case :
1007 (2518 Metric)
Current Rating (Amps) :
80 mA
Mounting Type :
Surface Mount
Ratings :
Material - Core :
Ferrite
Product Status :
Active
Brand :
Type :
Wirewound
Series :
LLQE
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
RoHS :
Details
DC Resistance (DCR) :
1.89Ohm
Q @ Freq :
Features :
Product Category :
Power Inductors - SMD
Termination Style :
SMD/SMT
Datasheets
LLQEA251818T101K
TAIYO YUDEN LLQEA251818T101K
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD