LLQCA201616T330M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LLQCA201616T330M
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0806 (2016 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 33UH 135MA 2.8 OHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Type :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Mounting Type :
Surface Mount
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Brand :
Tolerance :
±20%
Q @ Freq :
Product :
Power Inductors
Termination Style :
SMD/SMT
Frequency - Self Resonant :
14MHz
RoHS :
Details
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Product Category :
Power Inductors - SMD
Supplier Device Package :
Mounting Style :
PCB Mount
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Series :
LLQC
Type :
Wirewound
Size / Dimension :
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Ratings :
Material - Core :
Ferrite
Package :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
33 µH
Shielding :
Unshielded
Features :
Product Status :
Active
Current Rating (Amps) :
135 mA
Package / Case :
0806 (2016 Metric)
DC Resistance (DCR) :
2.8Ohm
Datasheets
LLQCA201616T330M
TAIYO YUDEN LLQCA201616T330M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD