LLMCC451611T111RG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LLMCC451611T111RG
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1806 (4516 Metric)
Datasheet
Download
Description
FERRITE BEAD 110 OHM 1806 1LN
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Height (Max) :
0.051" (1.30mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Type :
Ferrite Beads
Features :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
1806 (4516 Metric)
Series :
LLMC
Current Rating (Max) :
4A
DC Resistance (DCR) (Max) :
14mOhm
RoHS :
Details
Product Status :
Active
Filter Type :
Power Line
Brand :
Number of Lines :
1
Product Category :
Ferrite Beads
Impedance @ Frequency :
110 Ohms @ 100 MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Ratings :
Subcategory :
Ferrites
Size / Dimension :
0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)
Datasheets
LLMCC451611T111RG
TAIYO YUDEN LLMCC451611T111RG
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN