LLL31MR71E474MA01K
Mfr.Part #
LLL31MR71E474MA01K
Description
CAP CER 0.47UF 25V X7R 0612
Capacitance :
0.47µF
Thickness :
1.15mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
LLL
Pbfree Code :
Height :
1.15mm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Length :
1.6mm
Low ESL (Reverse Geometry)
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm
Tolerance :
±20%
Depth :
3.2mm
Thickness (Max) :
0.049 1.25mm
Packing Method :
TR, EMBOSSED, 13 INCH
Multilayer :
yes
Voltage - Rated DC :
25V
Surface Mount, MLCC
Murata Electronics LLL31MR71E474MA01K
LLL 0.47μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.063Lx0.126W 1.60mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL (Reverse Geometry) Surface Mount, MLCC 0612 (1632 Metric)