LK1608R39J-T
Mfr.Part #
LK1608R39J-T
Description
FIXED INDUCTOR SMD
LK
Product Status :
Obsolete
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Current Rating (Amps) :
80 mA
DC Resistance (DCR) :
850mOhm Max
Inductance :
390 nH
Frequency - Self Resonant :
110MHz
Ratings :
Tolerance :
±5%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Material - Core :
Ferrite
Features :
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Supplier Device Package :
Inductance Frequency - Test :
25 MHz
Q @ Freq :
15 @ 25MHz
Height - Seated (Max) :
0.037 (0.95mm)
Shielding :
Shielded
Type :
Multilayer
Current - Saturation (Isat) :
Package :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
LK1608R39J-T
LK1608R39J-T datasheet pdf and Unclassified product details from TAIYO YUDEN stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD