LJT00RE-13-22S-SR
Mfr.Part #
LJT00RE-13-22S-SR
Description
CONN RCPT FMALE 22POS GOLD CRIMP
COPPER ALLOY
Body Plating :
Cadmium
Mounting Type :
Panel Mount
REACH SVHC :
No SVHC
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Factory Lead Time :
12 Weeks
Gender :
Receptacle
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Flange
Body Material :
Aluminium
Number of Positions :
22
Contact Finish Thickness - Mating :
50.0μin 1.27μm
Feature :
Cable Clamp
Bayonet Lock
Reach Compliance Code :
Unknown
Datasheets
LJT00RE-13-22S-SR
Receptacle, Female Sockets Aluminum Alloy Panel Mount 22 Positions Crimp Gold Cadmium over Nickel Bulk N (Normal) Bayonet Lock
LJT00RE-13-22S-SR Overview
LJT00RE-13-22S-SR Features
MIL-DTL-38999 Series I, LJT series
LJT00RE-13-22S-SR Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
LJT00RE-13-22S-SR Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER