LIM-00500100MF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LIM-00500100MF
Manufacturer
Narda-MITEQ
Description
LIMITER
Manufacturer :
Narda-MITEQ
Product Category :
RF Switches
RF/Microwave Device Type :
LIMITER
Construction :
Coaxial
VSWR-Max :
1.5
Additional Feature :
SMA-F; SMA-M
Operating Frequency-Min :
500MHz
Operating Temperature (Max) :
70°C
Adjustability :
FIXED
Operating Frequency-Max :
1000MHz
Datasheets
LIM-00500100MF
LIM-00500100MF Overview
LIM-00500100MF Features
SMA-F; SMA-M
LIM-00500100MF Applications
There are a lot of L3 Narda-MITEQ
LIM-00500100MF RF Switches applications.
  • Dual-band applications
  • High speed filter selection
  • Digital transceiver front end switch
  • IF switching
  • Tuner modules
  • Antenna diversity switching
  • Cellular/PCS Base Stations
  • ISM
  • Wireless Local Loop
  • Smartphones
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    ADAPTER SMA-M TO N-F
    ADAPTER SMA-F TO N-F
    ADAPTER SMA-F TO SMA-M
    ADAPTER SMA-F TO N-M
    ADAPTER SMA-F TO SMA-F
Catalog related products
  • Nisshinbo Micro Devices
    SPDT SWITCH GAAS MMIC
  • Skyworks Solutions, Inc.
    IC RF SWITCH 6GHZ 6QFN
  • CEL (California Eastern Laboratories)
    IC RF SWITCH SPDT 3GHZ 6MINIMOLD
  • Skyworks Solutions, Inc.
    IC RF SWITCH SPDT 6GHZ 6MLPD