LHRMTS1-24V-WH
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LHRMTS1-24V-WH
Manufacturer
Thomas Research Products
Description
LIGHTHAWK MULTI-TECHNOLOGY WALL
Stock
50
In Stock :
50
Manufacturer :
Thomas Research Products
Product Category :
Proximity/Occupancy Sensors - Finished Units
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Coverage :
1000 Square Feet
Color :
White
Manual Override :
yes
Package :
Box
Product Status :
Active
Series :
LightHAWK2?
Mounting Type :
Wall Switch
Output Type :
Relay
Voltage - Supply :
24V
Sensor Type :
Passive Infrared, Ultrasonic
Datasheets
LHRMTS1-24V-WH
Thomas Research Products LHRMTS1-24V-WH
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR