LFL21897MTC1A017
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LFL21897MTC1A017
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0805 (2012 Metric), 8 PC Pad
Datasheet
Download
Description
RF FILTER SIGNAL CONDITION 0805
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
RF Filters
Max Operating Temperature :
85°C
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
14 Weeks
Frequency :
897MHz
Height (Max) :
0.041 1.05mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric), 8 PC Pad
Shielding :
Unshielded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
2mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
1.25mm
Impedance :
50Ohm