LEMF2520T4R7M
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LEMF2520T4R7M
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 4.7UH 210MA 300MOHM SM
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Series :
LE, MF Type
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Test Frequency :
7.96MHz
Inductance :
4.7μH
Package / Case :
1008 (2520 Metric)
Type :
Wirewound
Current Rating :
210mA
Frequency - Self Resonant :
45MHz
Inductance Frequency - Test :
7.96MHz
ECCN Code :
EAR99
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Lead Free :
Lead Free
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Q @ Freq :
10 @ 7.96MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Shielding :
Unshielded
Datasheets
LEMF2520T4R7M
LEMF2520T4R7M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD