LED75W-015
Mfr.Part #
LED75W-015
Description
LED DRIVER CV AC/DC 15V 5A
AC DC Converter
Operating Temperature :
-30°C~70°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Output Current :
5A
Efficiency :
86%
Series :
LED-75W
Voltage - Output :
15V
Power (Watts) :
75W
Approval Agency :
CE, cULus
Ratings :
IP66
Max Power Dissipation :
75W
Min Operating Temperature :
-30°C
Current - Output (Max) :
5A
Max Operating Temperature :
70°C
Size / Dimension :
6.42Lx2.81W x 1.83 H 173.0mmx71.3mmx46.5mm
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Mount :
Chassis Mount
Termination :
Wire Leads
Length :
163.068mm
Height :
46.482mm
Width :
71.374mm
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Type :
Constant Voltage
Datasheets
LED75W-015
Thomas Research Products LED75W-015
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR