LED50W-015-C3330
Mfr.Part #
LED50W-015-C3330
Description
LED DRIVER CC AC/DC 5-15V 3.33A
Product Category :
Max Power Dissipation :
50W
Size / Dimension :
7.64Lx1.69W x 0.98 H 194.0mmx43.0mmx25.0mm
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Output :
5V~15V
Ratings :
IP66
Height :
24.892mm
Operating Temperature :
-30°C~60°C
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Type :
Constant Current
Mount :
Chassis Mount
Approval Agency :
CE, cULus
Power (Watts) :
50W
Termination :
Wire Leads
Series :
LED-50W
Efficiency :
85%
Max Output Current :
3.33A
OCP, OVP, SCP
Datasheets
LED50W-015-C3330
Thomas Research Products LED50W-015-C3330
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR