LED40W-045-C0900-D3
Mfr.Part #
LED40W-045-C0900-D3
Description
LED DRIVER CC AC/DC 15-45V 900MA
Power (Watts) :
40W
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Ratings :
IP66, NEMA 4
OCP, OVP, SCP
Dimming :
Analog
Current - Output (Max) :
900mA
Operating Temperature :
-30°C~60°C
Weight :
0.015lb 6.8g
Voltage - Output :
15V~45V
Efficiency :
86%
Size / Dimension :
3.74Lx2.76W x 1.26 H 95.0mmx70.0mmx32.0mm
Series :
LED-40W
Approval Agency :
CE, cURus
Voltage - Input (Min) :
90VAC
RoHS Status :
RoHS Compliant
Thomas Research Products LED40W-045-C0900-D3
Manufacturer related products
    LIGHTING SURGE PROTECTOR 277V
    LIGHTING SURGE PROTECT 100-277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 277V
    LIGHT PROTECTOR SURGE PROT 480V
    LIGHTING SURGE PROTECT 480V HLDR