LDFL004272VS-V0E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LDFL004272VS-V0E
Manufacturer
United Chemi-Con
Package / Case
Radial, Vertical (Open)
Datasheet
Download
Description
CMC 2.7MH 3.5A 2LN TH
Stock
167
In Stock :
167
Manufacturer :
United Chemi-Con
Product Category :
Common Mode Chokes
Product :
Common Mode Coils
Series :
FL-V
Product Category :
Common Mode Chokes / Filters
Inductance :
2.7 mH
Voltage Rating - AC :
Height :
15 mm
Packaging :
Bulk
Package :
Bulk
Type :
Nanocrystalline Common Mode Coils
Size / Dimension :
0.630" Dia (16.00mm)
Operating Temperature :
Termination Style :
Radial
Brand :
Product Type :
Common Mode Chokes
Mounting Type :
Through Hole
Number of Lines :
2
Height (Max) :
0.591" (15.00mm)
Approval Agency :
Product Status :
Active
Filter Type :
Power, Signal Line
Test Frequency :
100 kHz
Ratings :
Inductance @ Frequency :
2.7 mH @ 100 kHz
RoHS :
Details
Mounting Style :
Vertical Mount
United Chemi-Con (UCC)
Shielding :
Unshielded
DC Resistance (DCR) (Max) :
38mOhm
Package / Case :
Radial, Vertical (Open)
Width :
12 mm
Voltage Rating - DC :
250V
Current Rating (Max) :
3.5A
Features :
Number of Channels :
2 Channel
Diameter :
16 mm
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Datasheets
LDFL004272VS-V0E
United Chemi-Con LDFL004272VS-V0E
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD