LD02YA390GAB2A
Mfr.Part #
LD02YA390GAB2A
Description
CAP CER 39PF 16V NP0 0402
Voltage - Rated DC :
16V
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Weight :
652.039032μg
Width :
0.5mm
Thickness (Max) :
0.022 0.56mm
Length :
1mm
Capacitance :
39pF
Datasheets
LD02YA390GAB2A
KYOCERA AVX LD02YA390GAB2A
LD 39pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
LD02YA390GAB2A Overview
A program's size/dimension is 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 16V, it is capable of operating.
LD02YA390GAB2A Features
a size/dimension of 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 16V