LD02YA221KAB2A
Mfr.Part #
LD02YA221KAB2A
Ceramic Capacitors
HTS Code :
Tolerance :
10%
Width :
500μm
Capacitance :
220pF
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Factory Lead Time :
14 Weeks
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Length :
1mm
Voltage - Rated DC :
16V
Max Operating Temperature :
125°C