LD025U2R0BAB2A
Mfr.Part #
LD025U2R0BAB2A
2
Negative Tolerance :
5%
HTS Code :
Case Code (Imperial) :
Positive Tolerance :
5%
Pbfree Code :
No
Height :
600μm
Voltage - Rated DC :
50V
Published :
Dielectric :
C0G
JESD-609 Code :
e0
Termination :
SMD/SMT
Width :
500μm
Additional Feature :
MIL-C-55681
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
500μm
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Multilayer :
yes
Mount :
Surface Mount
Reach Compliance Code :
not_compliant
Case Code (Metric) :
Capacitance :
2pF
Packing Method :
TR, 7 INCH
EAR99
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Characteristics Code :
C0G
Length :
1mm
Datasheets
LD025U2R0BAB2A
2pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations